Zkušenosti s binárními opcemi

O binárním obchodování opcí se lze dočíst mnohé, většina informací však má pramálo společné se reálnými zkušenostmi.

O binárních opcích se můžete leckde dočíst, že představují možnost snadného výdělku peněz, ale tak to ve skutečnosti není. Je pravda, že po technické stránce jsou digitální opce jednoduché. U každého obchodu totiž existují jen dvě možnosti, cena půjde nahoru nebo dolů. Stačí tedy zvolit správný směr a na velikosti cenového pohybu nezáleží.

Pokud směr pohybu ceny odhadneme správně, dosáhneme zhodnocení investice obvykle kolem 80%, v opačném případě celou investici ztratíme. Pochopit tento způsob obchodování tedy jednoduché je.

Něco jiného ale je se naučit předpovídat směr pohybu ceny různých aktiv s takovou úspěšností, abychom dlouhodobě dosahovali zisku a zhodnocovali kapitál. Pokud průměrná návratnost investice v případě ziskového obchodu činí zmíněných 80 procent, pak potřebujeme mít úspěšnost obchodů alespoň 56 procent, abychom dosahovali zisku. 56 procent se na první pohled může zdát málo, ale málo to není. Stačí si vyzkoušet demo účet a sbírat vlastní zkušenosti. Krátkodobě můžeme dosahovat mnohem vyšší úspěšnosti, ale udržet potřebnou úroveň spolehlivosti dlouhodobě už tak snadné není.

Je třeba hodně se učit a trénovat, abychom dokázali postavit a vyladit vlastní obchodní strategii, která bude vycházet z našich vlastních možností a preferencí (volný čas, vztah k riziku a tak dále). Může to trvat měsíce, ale i roky.

Jistě, na internetu najdete mnoho obchodních strategií s pozitivními recenzemi, ale v drtivé většině případů se jedná o falešné zkušenosti s vedlejšími úmysly. Recenzenti mívají ekonomické zájmy na tom, abyste například poslali peníze na účet u určitého brokera binárních opcí, protože je to jejich partner.

Proto jste často nuceni nejdříve někam poslat peníze, než k dané strategii dostanete přístup. Jenomže pak zjistíte, že obchodní systém stejně nefunguje. Takhle to je v podstatě se všemi strategiemi, jejichž zisk je podmíněný upsáním se konkrétnímu brokerovi. A pak jsou tu samozřejmě různé strategie zadarmo, které ničím podmíněné nejsou. Pokud se vám zdají zajímavé, ověřte si je na demo účtu, abyste sami viděli, jak fungují, či nefungují. Můžete je částečně využít pro vlastní systém.

U investičního obchodování není dobré věřit bezhlavě komukoliv, kdo tvrdí, že vám bude vydělávat peníze, nebo že vás to naučí. Na místě je zdravá skepse. Věřte hlavně sami sobě a vlastním výsledkům. Pokud si můžete něco otestovat, udělejte to. Pokud chce po vás někdo nejdřív vaše peníze, nabízenou strategii nechte být a jděte vlastní cestou. Kdo umí obchodovat ziskově, většinou svoji strategii nerozdává zadarmo, protože burzovní trhy jsou vysoce konkurenční prostředí, kde mají všechny zkušenosti cenu zlata.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 60 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *