Xiaomi Mi Max 2 pecka i pro náročné uživatele

<<< První část recenze

Fotoaparát

Mi Max 2 je vybaven kvalitním fotoaparátem, který známe již z modelů Mi6. Jedná se o čočku Sony IMX386, která nabízí rozlišení 12 MPx a možnost natáčet videa v rozlišení 4K. Fotografie, které s tímto telefonem pořídíte jsou velmi ostré a živé. Problémem podobně jako u kompaktních fotoaparátů je samozřejmě focení při horších světelných podmínkách, kdy jsou fotografie trochu rozmazané. Bohužel světelnost zde není moc dobrá. Na běžné focení momentek je však více než dostačující.

Navíc má fotoaparát funkce automatického zaostření, dotykového zaostření, detekci obličeji a možnost fotit panorama.

Stereo

Tvůrci se nezapomněli věnovat i zvuku, ten i při nastavení na maximum nijak nechrastí a je velmi hlasitý. Telefon také disponuje intuitivním ovládáním, takže pokud jej otočíte do vodorovné polohy přepne na stereo zvuk, který jistě oceníte při přehrávání filmů.

Výdrž baterie

Díky vysoké kapacitě 5 300 mAh vydrží telefon opravdu dlouho. Takže se po dlouhé době jedná o mobilní telefon, který i při aktivním využívání vydrží více než tři dny. Takže s sebou nemusíte vždy nosit nabíječku nebo powerbanku, jako u mnoha konkurenčních modelů. Když už přeci máme výkonný smartphone, chceme jej plně využívat. Surfování po internetu a dlouhé hraní her, tak není problém. Navíc se velmi rychle nabíjí. Plného nabití tak dosáhnete již za několik desítek minut.

Design a ergonomie

Po stránce designu se tvůrcům telefon velmi povedl jeho zaoblené hrany působí zejména při jeho velikosti jako zjemňující prvek. Ačkoli je však díky svému hladkému povrchu líbivý nastává zde problém s ergonomií telefonu, protože má tendenci z ruky prostě vyklouznout a při držení oběma rukama nedosáhnete na celou ovládací plochu telefonu. Je tedy vhodné už od prvního dne použít některé z ochranných flipových pouzder.

Další funkce

Kromě výše uvedených funkcí má tento model i řadu dalších. Těmi jsou vestavěné ovladače a přehrávače pro různé typy souborů, dále pak modul GPS, která vám již dokáže plnohodnotně nahradit vaši GPS do auta.

Výhody

  • Kapacita baterie
  • Hardwarová vybavenost
  • Kvalitní zvuk
  • Slušná pořizovací cena

Nevýhody

  • Musíte si vybrat mezi druhou sim kartou a paměťovou kartou
  • Neostré fotky při zhoršených světelných podmínkách
  • Nepovedená ergonomie
  • LTE nefunguje na frekvenci 800 MHz, což je jedna z frekvencí O2

Celkově Xiaomi Mi Max 2 hodnotíme 85 %


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 60 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

One Reply to “Xiaomi Mi Max 2 pecka i pro náročné uživatele”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *