Warzone2100

Píše se rok 1999 a na trh je uvedena další tuctová RTS strategie s honosným názvem Warzone2100. Hardwarové požadavky svého času hovoří o 166Mhz procesoru a Widlích BSOD Edition jako o základu pro možné hraní. Hráče si nezískala a její tvůrce Pumpkin Studios svou hru nevyhodili do smetí, ale dali ji zadarmo komukoli a to včetně zdrojových kódů. Dnes je rok 2007 a propadák si čile žije vlastním životem díky Warzone 2100 Resurrection Project. wz2100.net

Warzone2100 je ve své současné podobě těžká strategie a poněkud zastaralou grafikou. Skládá se ze tří základních misí Alfa, Beta a Gamma.


Alfa Campaign:

Od úplného začátku je ze všeho nejdůležitější sbírat artefakty zkušenosti, tedy hodnost jednotlivých tanků. Takže je veledůležité zejména při úvodních misích s minimem jednotek zfagovat co nejvyšší počet takzvaných Scavengers s co nejnižším počtem jednotek. Protože jsi ještě nenašel artefakt, který by ti dovolil vyrábět Mobile Repair Turret, tak je nutno poslat načatý tančík zpět do továrny pomocí Return For Recycling v Command Menu. To se dělá hlavně kvůli modernizaci na základě výzkumu artefaktů a sestavení nových zbraní. V pomocných misích se naučíš základní taktické dovednosti, rychlost, postup po hřebenech, odříznutí ustupujícího protivníka, opevnění Transport Base, zabránění evakuaci protivníka rychlým obchvatem, používání Command Turret, formace, atd. Ekonomika je jednoduchá pomocí Oil Derrick těžíš ropu, tu pak spaluješ kupodivu v Reactoru, ten se dá modernizovat a jeho vytíženost poznáš podle kruhů nad špičkou.

Beta Campaign:

Přibudou VTOOL. Ůčinné jsou snad jenom Phospor Bomb. VTOOL navíc nemá nekonečnou munici a potřebuje Rearming Pad. Beta Base končíš jak jinak než evakuací pod palbou nekonečného množství nepřátel. Protože protivník má z počátku vyspělejší zbraně, je nutné používat taktiku přečíslení počtu tanků po útoku na slabé místo a zároveň ihned stavět za svými bojujícími jednotkami obranné struktury a pak se za ně stáhnout, je to bezpečnější než posílat poškozené tanky přes celou mapu. Pomocí těžce opancéřovaných Mobile Repair Turrets lze tanky opravit přímo na frontě za narychlo vybudovanými obrannými strukturami. Mobile Repair Turrets začleněných přímo do formací musí být velký počet, nejlépe jeden na tři tanky.

Gamma Campaign: Přibudou Missile Silo, Nuclear Reactor a systémy označované jako **NX. Je nutné používat VTOOL s nejtěžším opancéřováním, Nexus má totiž, jak jinak, technologický náskok a jeho struktury lze zpočátku ničit pouze formacemi 4–5 VTOOL s bombami. Zfragováním všech Nexus struktur slavnostně skončíš hraní.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 60 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *