Tři nejlepší akční kamery roku 2017

Je sice realitou, že výrobci akčních kamer se v poslední době zaměřují spíše na to, aby do svých kousků umístili 4K rozlišení, ale i přesto j
e třída s „1080p 60fps videem“ neustále nejvíce žádaným segmentem trhu. Bohužel však tím zaměřováním se na 4K se nejspíše moc novinek v roce 2017 nedočkáme.

Vybrali jsme nejlepší Full HD kamery s 60 sn. za sekundu, které na českém trhu můžete zakoupit:

1. SJCAM SJ5000X Elite

Podle mnoha zdrojů se jedná o jednu z nejlepších akčních kamer, které vůbec můžete zakoupit. A v některých parametrech atakuje o řád dražší modely GoPro. Alespoň co se poměru cena a výkon týče. SJ5000X Elite umí už v základu optickou stabilizací obrazu všech rozlišeních, disponuje 2″ displejem s živým náhledem nahrávaného videa a opravdu širokou škálou nastavení. Tyto možnosti si místy nezadají s možnostmi třeba DSLR. Samozřejmě můžete nastavovat ISO, vyvážení bílé či datový tok videa, ale také můžete volit třeba délku expozice při focení. To se zdá jako samozřejmost, ale nevěřili byste kolik modelů tohle prostě nedovoluje.

Na cenovou relaci kamery pořizuje SJCAM SJ5000X Elite velmi slušné fotky (byl použit senzor Sony IMX078) a dokonce je u této akční kamery možnost focení do RAW. Navíc je přibalena velká škála příslušenství a to včetně voděodolného pouzdra.

SJCAM SJ5000X Elite umí mimo 1080p 60fps rozlišení také 2K video a to s 30 snímky za sekundu a interpolovaně lze nahrávat až ve 4K rozlišení. Zde je k dispozici ale jen 24fps a taková snímková frekvence se hodí spíše na timelapse video, které můžete s kamerou také pořídit.


Aktuální cena SJCAM SJ5000X Elite v českých e-shopech: Kč –
(Zdroj: Heureka.cz, )


2. Xiaomi Yi Action Camera

Přestože tento model nepatří k novinkám, tak stále s novější konkurencí drží krok, co do kvality videa a fotek. V Xiaomi Yi Action byl použit procesor Ambarella A7 a senzor Sony IMX206. Tato mini kamera sice vůbec nemá displej, ale díky vestavěné WiFi je možné kamerku připojit k mobilní aplikaci a jak živý náhled, tak veškerá nastavení provádět tam.

I když kvalitou videa a fotek je kamera od Xiaomi minimálně na úrovni SJCAM SJ5000X Elite (a spíše je Xiaomi mírně lepší), tak bohužel nedisponuje stabilizací videa. A to je pro mnoho lidí podstatný nedsotatek. Kompenzováno to je ovšem nižší cenou. Poslední verze firmware dokonce přidala možnost natáčení do 2K, bohužel však pouze interpolovaně.


Aktuální cena Xiaomi Yi Sports Camera v českých e-shopech: Kč –
(Zdroj: Heureka.cz, )


3. Niceboy Vega 4K

Niceboy sice nedosahuje takových obrazových kvalit, jako předchozí dvě kamery, ale tento fakt kompenzuje cenou pod 3000Kč, spoustou příslušenství pro uchycení kamery, voděodolného pouzdra, a hlavně dálkového ovladače, taktéž voděodolného do 3 metrů. Niceboy Vega 4K nabízí kupodivu velmi kvalitní optiku, a tímpádem i dost dobrou ostrost videa. A jak je už u kamer této třídy téměř standardem, tak na zadní straně se leskne 2″displej s živým náhledem nahrávaného videa.

Interpolovaně lze s Niceboy Vega 4K pořizovat také 2K a 4K video, kdy u 2K rozlišení je možné využít stále ještě slušných 30fps. Vzhledem k množství příslušenství v prodejním balení, 1080p 60fps videu a ceně kamery Niceboy Vega 4K se jedná o zajímavou volbu v poměru cena a výkon.


Aktuální cena Niceboy VEGA 4K v českých e-shopech: Kč –
(Zdroj: Heureka.cz, )
Niceboy VEGA recenze, SJCAM recenze, Xiaomi recenze


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 60 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

One Reply to “Tři nejlepší akční kamery roku 2017”

  1. Pingback: MojeRecenze.eu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *