Lehký, kvalitní a dostupný bezdrát Omnitronic VHF-250

Dneska mi konečně dorazila bezdrátová mikrofonní sada Omnitronic VHF-250 (pošta zase předvedla, přesto že měla balík na skladě už v pátek, i přes lehkou hádku mi to vydali až dnes po 17hod). Původně jsem bezdrátový mikrofon kupovat nechtěl, ale když jsem na něj náhodou narazil, cena 2.440Kč mě zarazila, tak jsem neodolal a koupil jej.


Aktuální cena Omnitronic VHF-250 v českých e-shopech: Kč –
(Zdroj: Heureka.cz, )Sada obsahuje bezdrátový mikrofon (napájený 9V baterií, která je také součástí balení) a přijímač se dvěma anténámi, ten je napájený přiloženým síťovým adaptérem. Výstup má jednak na 6.3mm jack a také na standardní mikrofonní XLR (což upřednostňuji).

Osobně mám od známého zkušenost s bezdrátovým mikrofonem Shure (typ si nepamatuji) za circa 15.000Kč. Přesto, že značka Omnitronic se nedá považovat za laciné šmejdy, byl jsem vzhledem k ceně zvědavý, jak v porovnání se světově užívaným Shure obstojí. Byl jsem ale velice mile překvapen. Mikrofon na první dojem snímá velice dobře, hlas s ním skutečně zní.

Mikrofon má spínač pro zapnutí (při zapnutí nelupe, u vypínání něco slyšet je) a samozřejmě mute tlačítko pro utlumení snímání. Dále má na svém panelu červenou ledku napájení, druhá zelená se rozsvítí, když dochází baterie. Ta se připojuje standardně ze spod mikrofonu, pod šroubovacím krytem. Pod ním je také nenápadný „bazmek“, pomocí kterého lze otáčením křížového šroubováku nastavovat citlivost mikrofonu.

Přijímač má dvě plastové antény, ze zadní strany jsou konektory pro připojení buď 6.3mm jacku nebo třípólového XLR. Vedle něj je přepínač linkového / XLR výstupu. Šroubovákem lze ze zadní strany také nastavovat kvalitu přijímaného signálu, samozřejmě na úkor přijímané vzdálenosti. Z přední strany lze nastavovat hlasitost, dále zde najdeme displej s ledkami napájení, příjmu signálu z levé (A) / pravé (B) antény a kontrolku přebuzení.

Celkově hodnotím sadu velice pozitivně, pravděpodobně se jedná o jeden z nejlevnějších současných bezdrátových mikrofonů, zároveň to není žádný „ťamanský šmejd“. Skutečné kvality mikrofonu otestuji zhruba za tři týdny na živé akci, zatím jsem ale nadmíru spokojený.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 60 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Rating: 5

3 Replies to “Lehký, kvalitní a dostupný bezdrát Omnitronic VHF-250”

  • František Rákoczi

   Použil jsem jej na akci pro zhruba 300 lidí a dá se říct, že do takových 40m to je bezproblémů, 40-50m už tam je nějaký šum.

   Jinak, akce trvala nějaké 3hod a celá proběhla bezproblémů, na mikrofon byl prováděn jednak komentář moderátora i zpěv a samotný mikrofon snímal velice dobře. Jediný problém, který byl je, že při komentáři moderátora najednou mikrofon vypadl, naštěstí to byla jen baterka (má chyba, baterka měla předtím asi 4 hodiny odsloužené), stačilo ji vyměnit a jelo se dál. Celkově mám z mikrofonu hodně dobrý pocit.

  • František Rákoczi

   Ještě dodám, že co se týká dosahu i celkové kvality výstupu z přijímače lze dobře nastavit potenciometrem jak na mikrofonu (citlivost), tak na přijímači (kvalita příjmu signálu na úkor dosahu). Chce si to s tím trochu pohrát a pak to funguje dobře (ale to snad každý bezdrát).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *