Kvalitní a ostrý nůž nesmí chybět v žádné kuchyni!

Každý profesionální šéfkuchař potvrdí, že jeho nejdůležitější kuchyňskou potřebou jsou nože. Bez nich by totiž nepřipravil prakticky žádný pokrm. Každý šéfkuchař vám také potvrdí, že na nožích se rozhodně nevyplatí šetřit a jejich výběr byste měli vždy důkladně promyslet. Jak vybírat nože do kuchyně, na co se zaměřit a jaké nože mít v zásobě? Na to se podíváme detailněji nyní.

Není potřeba 20 druhů

Existují desítky druhů a typů nožů, kdy většina z nich je specializovaná na konkrétní druhy prací. Na trhu tak najdeme nože filetovací, na zeleninu, špikovací, na sýr, porcovací nože, nože na máslo a mnohé další. Samozřejmě, že pokud chcete kompletní výbavu, můžete si je pořídit všechny. Pravdou ale je, že většinu z nich použijete jen párkrát. Vždy si více oblíbíte 1 nůž, se kterým se vám bude dobře pracovat a budete jej využívat častěji než ostatní. Kuchyňské nože není potřeba vybírat po desítkách, ale spíše než na kvantitu hledět na kvalitu.

vareni.maweb.eu_tescoma_cz_01

Výběr nepodceňujte

Kvalitní nůž bude váš nepostradatelný pomocník při přípravě pokrmů i při jejich dokončování. Budete ho v průběhu každého vaření používat několikrát a v ruce ho budete mít častěji, než ostatní kuchyňské potřeby. Výběr tedy rozhodně nepodceňujte. Je důležité, aby nože byly vyrobené z kvalitní oceli, která se netupí tak rychle. Každému vyhovuje jiná velikost a provedení čepele, to je čistě individuální záležitost. Rukojeť by měla být vyrobena z protiskluzového materiálu a dobře padnout do ruky – velké i malé. Velký výběr kvalitních nožů nabízí například chefshop.cz.

Populární jsou japonské nože

vareni.maweb.eu_tescoma_cz_02

Stále větší oblibě se v posledních letech těší zejména japonské nože. Japonsko je proslavené výrobou nejostřejších mečů a nutno říci, že výroba nožů za kvalitou mečů nikterak nezaostává. I japonské nože jsou slavné svou maximální ostrostí a výrobou z takové oceli, která téměř nepodléhá otupení ani při intenzivním využívání.

převzato z www.vareni.maweb.eu


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 60 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *