Jak vybrat plynový gril?

Na zahradní party by neměla chybět vůně grilovaného masa a lahodných klobásek. Aby to tak mohlo být, musíte k tomu mít také kvalitní gril. I když jsou nejoblíbenější stále ty na dřevěné uhlí, své místo na slunci už si čím dál více nachází i plynové grily. Při jejich výběru byste měli zvážit několik zásadních otázek.

Typy plynových grilů

Plynové grily jsou určené na venkovní použití. Jak již název vypovídá, fungují na plyn (propan-butan). Mají velkou výhodu v tom, že jsou velmi bezpečné, jejich zprovoznění je rychlé a čisté. Nikde žádný přepálený tuk, ani kouř a obsluha je jednoduchá. Plynové grily dokáží uspokojit i tu nejnáročnější klientelu. Rozdělují se na lávové (žár vychází ze zahřátých lávových kamenů, které navíc vstřebávají velké množství tuku), RBS grily a kontaktní grily (grilovací plocha je tvořena litinovým tálem, roštem nebo jejich kombinací).

Výhody a nevýhody plynových grilů

Mezi hlavní výhody plynových grilů patří jednoduchá obsluha pouze stiskem jednoho knoflíku. Plynová láhev dlouho vydrží a umožňuje grilování bez nutnosti přikládání. Jestliže grilujete často, vyjde vás to levněji než u grilu na dřevné uhlí.

Plynové grily mají i několik nevýhod. Tou hlavní je mnohem vyšší pořizovací cena než u grilů na dřevěné uhlí, kdo miluje požitek z autentického praskání dřevěného uhlí a vůni ohně, ten příliš nadšený nebude a navíc bývají těžší a hůře se s nimi manipuluje.

Jak vybrat plynový gril?

Při výběru plynové grilu se zaměřte především na jeho spodní kotel, víko, hořáky, teploměr víka grilu, boční hořák, systém ovládání hořáků, grilovací rošt, zda je pojízdný a zda má spodní odkládací skříňku. Možnost použití otáčecí jehly a robustní pevná konstrukce dobré záruční podmínky. Kvalitnější grily mají tři nebo i více samostatných hořáků, kdy jde regulovat každý hořák zvlášť, a tím je umožněna lepší regulace tepla. Takové jsou i plynové grily Weber.

Velmi moderním systémem je i speciálně upravený grilovací rošt, který není v místě plynových hořáků perforovaný. Tuk kape přímo do hořáku a nemůže se sám vznítit. Ze dna grilu pak odtéká do hliníkové misky, která se dá snadno vyčistit. Průkopníkem tohoto vylepšení byla právě společnost Weber.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 60 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

One Reply to “Jak vybrat plynový gril?”

  1. Michal

    Nikde nemohu sehnat odpověď na otázku : “ Jaké chemické složení má kouř nebo plyn nebo teplo vznikající hořením plynu a olizující moje maso ? „

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *