Jak vybrat kameru do auta?

Jedete svým automobilem po pozemní komunikaci, uběhne pár vteřin a najednou si uvědomíte, že jste měli „z pekla štěstí“, jelikož Vás nějaký nezodpovědný řidič ohrozil a stačilo málo ke vzniku menšího incidentu nebo klidně i vážnější autonehody… Říkáte si, kdyby došlo na nejhorší, jak výhodné by bylo, mít na předním skle umístěnou kameru do auta, která by vše zaznamenala bez zbytečných hádek. A proč si tak šikovnou věc nepořídit?!


Kamerový systém do auta zaznamenává dopravní situaci před automobilem a vidí i jeho okolí. Díky tomu mnohem lépe můžete vyřešit následky nejrůznějších komplikací na silnici. Nahraný záznam poslouží jako důležitý svědek při dopravní nehodě, nashromáždí důležité důkazy pro policii nebo pojišťovnu a zároveň může být i prevencí proti nebezpečnému chování neohleduplných řidičů.

Kamera se většinou instaluje na čelní sklo automobilu a pořízené záznamy automaticky nehromadí, ale naopak postupně zase přemazává.

Vlastnosti kamery, podle kterých se můžete rozhodnout při výběru…

 • Obrazový snímač – Existují dva druhy snímačů u autokamer – CCD snímač, který je více citlivější na světlo, dobře natáčí i ve zhoršených světelných podmínkách, vykoupíte to ale vyšší cenou. Opakem je CMOS snímač, který hůře reaguje při šeru nebo v noci, zato je levnější a parametricky i menší.
 • Šířka záběru autokamery – Ideální šířka záběru je 110°-150°… A důvod? Například při 90°kamera nedokáže zaznamenat předjíždějící auta, což může případné dokazování neviny značně  zkomplikovat.
 • Duální kamery – Funkce duálních kamer nezaznamenává pouze prostor vpředu, ale také prostor vzadu, což se dá považovat za velikou výhodu.
 • G-senzor – G-senzor detekuje náraz vozidla, takže při autonehodě uzamkne aktuálně pořízené záběry proti dalšímu přepsání.
 • Automatický start kamery při rozjezdu vozidla
 • Rozpoznání aktuálního data a časuGPS modul
 • Spuštění detektoru pohybu při parkování

U autokamer fungují dvě nepsaná pravidla, a to:

 • Vysoké rozlišení = Vysoká kvalita záznamu = Karta s velkou pamětí
 • Čím lepší funkce a vlastnosti kamery, tím vyšší cena

Ceny autokamer se pohybují již od 1 000 Kč, až do několika tisíců korun českých.

Ty lepší a dražší kamery mohou pořizovat videozáznam i bez pouličního osvětlení za šera nebo v noci. Do počítače se záznam jednoduše přehraje přes slot na SD kartu nebo USB, do televize zase pomocí HDMI kabelu.

Autokamery oceněné v roce 2018

Eltrinex LS500 GPS Xiaomi Yi Dash Camera Niceboy C1

Úplný vítěz testu autokamer v roce 2018. Především kvůli nadstandartní výbavě, se na prvním místě shodlo téměř 93% uživatelů. Úhel záběru převyšuje očekávání – 170° natáčené plochy. Cena se pohybuje okolo 4 700 Kč.

Levnější varianta, řekněme i cenově průměrná (cca 2 000 Kč) autokamera, která skončila na třetím místě ve výsledcích. Tato kamera je vyzdvihována pro své menší a skladné parametry, avšak funkce navíc tady už nehledejte. I tak disponuje vcelku dokonalým úhlem – 165°.

Jedna z nejlevnějších autokamer, cena se pohybuje okolo 1 200 Kč. Právem obsadila 5. místo v anketě, a to díky ideálně doporučovanému úhlu záběru. Disponuje základními potřebnými funkcemi, naopak chybí GPS.

>Ostatní autokamery na Heureka.cz

Rady na závěr

 • Ukládejte si snímky v případě, kdy dojde k podezřelé situaci na pozemní komunikaci, a to pro případ pozdějšího konfliktu ze strany řidiče jiného vozidla.
 • Pořízené záběry nikde nešiřte ani nezveřejňujte, ponechte si je pouze pro náhlednutí policie nebo pojišťovny, popř. pro osobní účely. Jedině v takovém případě nelze natáčení posuzovat jako zpracovávání osobních údajů.
 • Autokameru umístěte tak, aby vám jako řidiči, nebránila ve výhledu. V opačném případě vám hrozí pokuta až do výše 2 000 Kč.
 • Jezděte tak, jak byste chtěli, aby jezdili i ostatní, buďte ohleduplní…

Hodně štěstí a spoustu kilometrů bez nehod na silnicích!Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 60 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *