Jak vybrat gril?

Sezóna grilování je tady. Mnoho lidí se právě na tuhle činnost v létě těší, avšak vyvstává otázka, jak si vybrat co nejvhodnější gril. V dnešní době se drtivá většina lidí snaží vyjít s penězi a tak se při koupi řídí především kritériem, zvaným cena. Platí, že grily na dřevěné uhlí jsou nejlevnější záležitostí. Ještě dnes se dají koupit za pár set korun, většinou pod tisícovku. Ovšem pro někoho to má své nevýhody – dřevěné uhlí. Po zapálení musí uhlí nejprve vyhořet, a to důkladně až do šedobíla. Obvyklá doba tohoto úkonu je asi tak půl hodiny, Co je horší, že odkapávající tuk se dostává do ohniště a pak i spolu s karcinogenními látkami zpět do jídla.

Top Grily

Velmi oblíbené jsou elektrické grily. Dají se používat jak na zahradách, tak i uvnitř místnosti. I v tomhle případě se zákazník vejde zhruba okolo jednoho tisíce korun. Plynové grily tzv.jedou na propan-butan. Plyn ohřívá lávové kameny zespodu a tím se jednak absorbuje teplo, ale též gril vydává velký žár, který působí na připravovaný pokrm. Navíc lávové kameny pohlcují odkapávající tuk. Co je výhodou – samočistící kameny. Cena není nijak závratná – pohybuje okolo dvou tisíc, někdy i nepatrně výše.

Dnes už jsou na trhu i různé vychytávky. Například nerezový gril, jenž má rošt zavěšený na lanku a tím pádem je tu možnost regulovat jeho výšku. Tady se ceny však pohybují o mnoho výše – nejméně patnáct tisíc.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 60 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Rating: 5

2 Replies to “Jak vybrat gril?”

 1. Hanusch

  Zkuste místo grilu popřemýšlet o zahradním krbu, je to skvělá alternativa (ačkoliv oboje má samozřejmě své výhody a nevýhody).

  My máme krb Marcus odsud a naprostá spokojenost:

  flamen.cz/cz/produkty-rozcestnik/designove-zahradni-krby/

  Rating: 5
 2. Hana

  Dobrý den, já miluji grilování s přáteli. Doporučuji grily od grilykrby.cz nejen že vám zde poradí, ale vyberete i gril přesně pro vás.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *