Huawei P20 lite – čínský štramák

Huawei – mobilní telefon, vyrobený v Číně. Jedno se musí uznat, opravdu se tato novinka našim hlavním dodavatelům věcí a výrobků opravdu povedla, i když menší chyby se najdou jako u všeho…

Huawei P20 Lite má dobře nakročeno na momentální hit na trhu a odvede podobnou službu jako i několikrát dražší telefony, a to například telefony známé značky iPhone, Samsung apod. Mohu si dovolit říci, že se osvědčí náročnému i nenáročnému uživateli, avšak fanouškovi iPhone se zřejmě nezavděčí, protože co nemá ohryzané jablko, tak pro ně neexistuje. Ti, co nelpí na telefonu s jablkem by určitě měli zvážit koupi, vyplatí se pořídit.

Hlavní parametry

Pro představu si uveďme pár hlavních parametrů telefonu, které nemá cenu nijak zvlášť rozvádět, jelikož si je každý dokáže najít na jakémkoliv e-shopu s elektronikou a nabídkou telefonů.

  • skleněno-kovové tělo, váha 145 g
  • procesor Android 8,0 Oreo + Emui 8,0
  • paměť 4 GB RAM, 64 GB úložiště + slot micro SD
  • duální fotoaparát 16+2 Mpx + 16 Mpx přední kamera
  • dual Sim, Bluetooth, Wifi, GPS, čtečka otisků prstů
  • rychlonabíjení

Prodejní cena na trhu se pohybuje okolo 9 000 Kč včetně DPH, takže telefon lze zařadit do střední cenové kategorie. Svým vzhledem se dost inspiroval iPhone X, což lze předpokládat, že není vůbec na škodu, naopak přinese více zákazníků se zájmem o koupi.

Výhody telefonu


Huawei P20 Lite se velice dobře drží v ruce pro jeho tenké tělo, nízkou hmotnost a zakulacené hrany, díky kterým neřeže. Velikou předností je jeho pevný a kovový rám, díky skleněnému zadnímu krytu působí velice luxusně.

Vzhledem k přední kameře s poměrně dobrým rozlišením lze telefon stejně jako jeho nižší řady odemknout obličejem, u tohoto typu už s tím není problém ani v šeru nebo ve tmě. Tím lze i vyzdvihnout povedený fotoaparát s vysokým rozlišením a kvalitně pořízenými fotografiemi. Dále disponuje přisvětlující diodou při focení, výbornými barvami a super grafikou. U fotoaparátu ještě zůstaňme – lze totiž manuálně zaostřit objekt při fotografování, nastavit citlivost a vybrat si z řady snímacích režimů a nastaveních. Fotografie jsou pak pěkně ostré, detailné a zůstává věrné barevné provedení bez zkreslení.

Jako velmi výhodné upozornění beru LED světelnou diodu, která bliká při jakékoliv změně telefonu – zmeškaný hovor, SMS zpráva, upozornění aplikací, vybitá baterie apod. Stačí se kolem telefonu pouze projít a víme, zda se v době naší nepřítomnosti něco dělo nebo ne. Předchůdci diodou disponovaly také a výrobci udělali velice dobře, když se rozhodli upozornění ponechat.

Za zmínku stojí také slušný výkon telefonu, menší záseky jsem zpozorovala pouze výjimečně, a to ještě při velkém množství otevřených aplikací. Náročnější uživatele by mohlo zajímat, že tentokrát jako novinka – nejsou předinstalované zbytečné aplikace, takže si pouze každý doinstaluje z Google Play sobě vyhovující… Baterie vydrží cca 1 den a co shledávám za nejlepší – disponuje rychlonabíjením (kompletně nabitý je již po cca 1-1,5 hod.). Tuto výhodu nejvíce zřejmě ocení ti, co z úplně vybitého telefonu potřebují mít během chvilky minimálně 30%ně nabitý telefon k běžnému fungování.

Nevýhody telefonu


Každé zboží má své kladné stránky věci i ty záporné. U Huawei P20 Lite jich však je oproti výhodám velice málo, avšak samozřejmě záleží na náročnosti uživatele. Narozdíl od iPhone nemá Huawei celoplošný displej, což mně osobně vůbec nevadí. Puntičkáři by mohli jako nevýhodu brát i to, že skleněná záda jsou neustále špinavá od otisků prstů. Vystouplý modul fotoaparátu beru již jako větší zápor, jelikož pokaždé je třeba dávat pozor, kam zrovna telefon pokládáme. Jako většina telefonů na trhu nedisponuje větší odolnosti proti vodě a prachu. Při hraní náročných her se telefon sem tam sekne, na to procesor není stavěný. Telefon nenabízí bezdrátové nabíjení. Jako uživateli, kterému prošla rukama celá řada telefonů Huawei tak, jak postupně za sebou vycházeli, si troufám říci, že nevýhod telefonu je opravdu málo a většinou se jedná o maličkosti, přes které se člověk dokáže přenést, pokud není extra náročný. Na běžné volání, sms zprávy, fotografování a využívání internetu a běžných aplikací je jeho využitelnost nadprůměrná. Co nová řada telefonu, to nějaký pokrok…

  • Výkon zde odpovídá ceně, může se rovnat i s dražšími telefony.
  • Momentálně na trhu existují 3 varianty telefonu – Midnight Black, Klein Blue, Sakura Pink.
  • V případě vyšší náročnosti je tady ještě úplná novinka, a to o řadu vyšší Huawei P20 nebo ještě dokonce verze P20PRO.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 60 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *