Detailní pohled na povinné ručení – 5 doplňkových služeb, které by neměly chybět

Možná je trochu škoda, že většina z nás vybírá povinné ručení jen podle ceny. Základní pojištění odpovědnosti se totiž nemusí úplně vyplatit a ne vždy dokáže pokrýt vzniklou škodu. Přitom stačí výběru věnovat trochu víc pozornosti a všimnete si, že za pár korun navíc můžete dostat o dost lepší balíček se spoustou doplňkových služeb. Samozřejmě na kvalitě a počtu doplňkových služeb závisí i výši ceny povinného ručení. Které se tedy vyplatí nejvíce?

Rozbité sklo

Jedna z doplňkových služeb, které oceníte nejvíce. S rozbitým čelním sklem se můžete ocitnout bez mrknutí oka. K takové nehodě stačí například situace, kdy od protijedoucího auta odskočí kamínek přímo na vaše sklo a problém je na světě. Oprava se pak pohybuje v řádech tisíců, avšak s doplňkovou službou stačí jen vše nahlásit a patřičně zdokumentovat – o zbytek se pak postará vaše pojišťovna. Některé pojišťovny dokonce nabízejí pojištění všech skel a to včetně střešního.

Odtah 24/7

Některé pojišťovny nabízí k povinnému ručení i odtah vozidla za zvýhodněnou cenu a někdy dokonce i zdarma. Zřídka kdy však nabízí asistenci nonstop. Avšak právě situace, kdy potřebujete odtáhnout vozidlo uprostřed noci bývají finančně nejnákladnější, a obecně velice nepříjemné.

Úrazové pojištění

Převážíte-li často autem další osoby, určitě začněte uvažovat nad úrazovým pojištěním, které se bude vztahovat nejen na vás, ale i na vaše spolucestující. Takové pojištění se často sjednává jednak pro případ smrti, ale také pro případy trvalých následků nebo odškodného za dobu nezbytného léčení úrazu způsobeného dopravní nehodou.

Náhradní vozidlo

Takové připojištění vám ušetří náklady v případě, že máte dopravní nehodu a neobejdete se bez auta po dobu jeho opravy. Pokud jste zvolili tuto doplňkovou službu, pojišťovna pokryje náklady spojené s nájmem náhradního vozidla. Rozhodně pohodlnější řešení, než zůstat klidně i týdny bez auta.

Právní ochrana

Tato doplňková služba se hodí v situacích, kdy jste nuceni hájit se u soudu. Může vám totiž ušetřit spoustu peněz – vzhledem k tomu, že právní zastoupení nemusí být levnou záležitostí. Toto připojištění často kryje náklady na právní porady poskytované odbornými pracovníky pojistitele, odměnu advokáta při zastupování v řízení, náklady na soudní řízení (včetně soudem stanovené náhrady nákladů protistrany), náklady na vypracování znaleckého posudku a někdy i náklady na kauci.

To je jen přehled nejčastějších a nejvyužívanějších doplňkových služeb. Samozřejmě si jich můžete sjednat nespočet. Nejlépe si jednotlivé služby a ceny za ně zhodnotíte na nějakém online srovnávači povinného ručení. Záleží však jen na vás, na kolik si ceníte vlastního klidu a bezpečí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 60 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *