Co to je autoCAD?

AutoCAD je populární software pro 2D a 3D projektování a konstruování (CAD), vyvinutý firmou Autodesk. Na jádru Autodesk byla Autodeskem vyvinuta sada profesních aplikací určených pro CAD v oblasti strojírenské konstrukce, stavební projekce a architektury, mapování a terénních úprav. AutoCAD poskytuje řadu API rozhraní (AutoLISP/VisualLISP, VBA, ObjectARX, .NET) a je tak i otevřenou platformou pro nadstavbové aplikace třetích firem.

Přestože AutoCAD existoval i pro jiné platformy (Unix, Macintosh), dnes jeho vývoj pokračuje jen na platformě Microsoft Windows. První verze AutoCADu pochází z roku 1982. Aktuální verzí je AutoCAD 2017. Existuje řada lokalizovaných verzí AutoCADu, mj. i verze česká.

Nativním formátem výkresů AutoCADu je neveřejný souborový formát DWG, popř. jeho výměnná (textová) verze DXF. Oba tvoří de-facto standard pro výměnu 2D CAD dat. AutoCAD publikuje CAD data i do formátu DWF.


Ve škole kde studuji začíná v třetím ročníku výuka kreslení v autoCADu (i v jiných programech). Výuka začína kreslením 2D modelů a pokračuje kreslením 3D modelů (např. kreslení 2D-řezání leaserem, kreslení 3D-obrábění: frézka, soustruh,…).

2D 3D

Průměrný student kreslení v CADu zvládne téměř bez problémů. Problém ovšem nastává s procvičováním (opakování nového učiva). Základ pro zvládnutí kreslení v CADu je procvičovat (kreslení se musí vžít). Proto pro stundy nezbývá trávit přestávky na počítači a pokud se opravdu chcete něco naučit musí CADovat i po vyučování. Pokud si student chce poříd CAD domů má smůlu, cena CADu se pohybuje podle verze a typu licence kolem 30 000Kč (ikdyž existují osekané studentské verze i kolem 4-8 000Kč). Tudíž nezbývá nic jiného než si prodloužit vyučování.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 60 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílením pomůžete ostatnímShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInFlattr the authorShare on RedditShare on StumbleUpon

One Reply to “Co to je autoCAD?”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *