Co přináší sezóna 2017/2018 nového ve sjezdovém lyžování

Všichni výrobci sjezdových lyží se snaží na každou sezónu vymýšlet nové modely lyží nebo vylepšovat ty stávající. Stejně tak ladí a vyvíjejí své lyže třeba značky Elan, Fischer nebo Sporten. Lyže Elan můžeme vidět u řady sportovců, často jsou to skokani na lyžích. Z toho není tak těžké odvodit, že Elan se stále snaží své lyže vypilovat k dokonalosti a umí vyrábět i zcela specifické lyžařské náčiní, mezi které „skočky“ rozhodně patří. Výsledkem vývoje Elanu je hned několik modelových řad výkonných lyží, které jsou určeny zejména pro zdatné lyžaře, kteří jejich vlastnosti dokáží ocenit.

Elan – nové modely, nové technologie

Letošní novinkou z dílny Elan je technologie Arrow. Využívá pláty karbonu a titanalu, které jsou tvarovány do profilu šipky ve špičce a patce lyže. Díky šipkovitému tvaru se energie na konci oblouku soustřeďuje z hran do paty lyže, Díky tomu dostává lyže více energie a agresivity na výjezdu, ve špičce naopak usnadňuje zahájení oblouku. K dostání jsou samozřejmě i letos modely řady Amphibio, která kombinuje camberovou konstrukci na vnitřní straně lyže a rockerovou na vnější. Řada Explore je určena pro začínající a mírně pokročilé lyžaře.

Co nového přináší Fischer

Sjezdové lyže Fischer patří k nejznámějším. Jsou oblíbené mezi vrcholovými sportovci i běžnými rekreačními sportovci. Shání-li někdo pro novou sezonu nové lyže, pravděpodobně značku Fischer neopomene. K nejsledovanějším lyžím patří určitě loňská kolekce velmi sportovních lyží The Curv, které pomáhali vyvíjet špičkoví závodníci Kristian Ghedina, Mike Von Grünigen e Hans Knauss. V rámci letošní kolekce The Curv najdete nový zajímavý model GT, který je široký 80 mm na středu a slibuje skvělou stabilitu i v těžších sněhových podmínkách.

Sporten – kvalitní česká klasika

Letos s novým majitelem v čele a ve vývojovém centru s Ondrou Bankem, to nemůže dopadnout jinak než skvěle. Sporten zachovává přehledné členění kolekcí lyží. Pokračují oblíbené sportovní modely AHV v novém a povedeném designu. Nechybí sportovní univerzálky Iridium, které mají v kolekci hned sedminásobné zastoupení. Pokračuje i řada zajímavých allmountainů Glider v pěti variantách, pro fajnšmekry jsou pak připraveny exkluzivní modely s dřevěnou dýhou na povrchu.

Kvalitních lyží je na trhu i letos určitě dost. Nevíte-li si rady s výběrem, navštivte internetový portál SNOW.cz, kde najdete kompletní přehled letos prodávaných sjezdových lyží. Rozhodování vám může usnadnit také velký test sjezdových lyží pod záštitou německého časopisu SkiMAGAZIN.

Výsledky skitestu vychází již dvě sezony na stránkách časopisu SNOW.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 60 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *