Co musíte absolvovat, abyste získali pilotní průkaz?

Sny se mají plnit, a pokud ten váš souvisí s létáním, máme pro vás dobrou zprávu. Získání pilotního průkazu není tak složité, jak jste si možná doposud mysleli. Pokud již od mala sníte o tom, že jednoho dne usednete za knipl letounu, pak rozhodně nepřestávejte číst. Prozradíme vám vše podstatné, co byste měli vědět o leteckém kurzu pro skupinu PPL(A).

Než se přihlásíte do letecké školy

Praxe se může na hony lišt od vašich představ. S ohledem na cenu pilotního kurzu (cca 200 tis. Kč) není moudré skočit do výcviku po hlavě. Nejlíp uděláte, když absolvujete zážitkový let „pilotem na zkoušku“ a vyzkoušíte si pilotování letadla na vlastní kůži.

Vstupní požadavky

Může letecký kurz absolvovat každý? Samozřejmě, že nikoliv. K vstupním podmínkám patří zdravotní způsobilost 2. třídy a minimální věková hranice 16 let pro provádění samostatných letů. K závěrečné zkoušce jsou uchazeči připuštění po dosažení 17 let.

Jak dlouho výcvik trvá?

Kurz zahrnuje teoretickou část a 45 letových hodin, během kterých se uchazeč naučí všem potřebným dovednostem i to, jak řešit nestandardní situace. Prví fáze se nese v duchu seznámení s letounem a až poté se přistupuje k samotnému létání. Přesný časový plán letecká škola stanoví na základě individuálních možností a potřeb žáka.

K čemu vám průkaz PPL(A) bude?

Průkaz soukromého pilota opravňuje k pilotování jednomotorových pístových letounů pro soukromé účely. Platí v rámci celé EU a umožňuje létání společně s dalšími osobami na palubě. Se základní licencí však může pilot létat pouze během dne, a to za příznivého počasí.

Získáním průkazu PPL(A) vaše kariéra pilota teprve začne. Zda si postupně kvalifikaci rozšíříte o létání na vícemotorových letounech, noční létání či létání podle přístrojů, bude jen na vás!


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 60 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *