Cestovní pojištění jako jistota spokojené dovolené

Při jednorázových, dlouhodobých nebo opakovaných cestách do zahraničí nesmíte zapomínat, že máte zodpovědnost také za své bezpečí a zajistit ho můžete jedině vhodným cestovním pojištěním. Ochrání vaše zdraví, majetek ale i komfort v případě, že budete muset řešit nečekanou událost v místě, kde nikoho neznáte. Cestovní pojištění má totiž k dispozici i asistenční služby, které jsou dostupné nonstop. Jak poznat nejvýhodnější variantu?

Pravidelné cesty do zahraničí mají speciální tarify

V případě, že vyrážíte na letní či zimní dovolenou, vystačíte si s největší pravděpodobností s klasickým cestovním pojištěním. Sportovci a aktivně založení lidé by měli v každém případě uvažovat o vhodném připojištění, protože úrazy způsobené extrémními či adrenalinovými sporty nejsou součástí základního pojištění do zahraničí.

Pojišťovny se snaží vyjít každému vstříc a připravit různé varianty pojistek. Například dlouhodobé nebo opakované pracovní a studijní cesty jsou mnohem výhodněji pojistitelné. Celoroční cestovní pojistka stojí řádově několik set korun.

Zdravotní kartička není cestovním pojištěním

Možná se i vy mylně domníváte, že stačí mít u sebe jen modrou kartičku od zdravotní pojišťovny. Modrá kartička v žádném případě nenahrazuje cestovní pojištění. Je pouze garancí, že se vám dostane základního ošetření zdarma ale jen v zařízeních, která jsou financována z veřejných zdrojů. Více na toto téma si přečtěte zde. Výše léčebných výloh se může vyšplhat i na několik milionů korun!

Online cestovní pojištění je přehlednější

Dnes je možné si během několika minut sjednat on-line cestovní pojištění, a to i v den odjezdu. Dejte si jen pozor na to, že různé pojišťovny nabízí různé tarify cestovního pojištění. Liší se podle destinace, účelu cesty i aktivit, které budete za hranicemi vykonávat. Před objednáním několikrát zkontrolujte, jestli vás sedí data příjezdu a odjezdu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 60 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *