11 alternativ když nechcete PhotoShop CC

Photoshop CC si už nelze jen tak koupit, musíte si ho pronjmout a pravidelně za něj platit. A to hodně lidem prostě nevyhovuje. Tak se zkusme podívat jaké máme jiné možnosti.

1. Adobe Photoshop Elements

  • Autor: Adobe Systems Software
  • Web: adobe.com
  • Cena: 77,00 EUR
  • Windows / Mac OS: ANO/ANO

První volbou asi bude zůstat u Adobe. Zde se nabízí Photoshop Elements – osekaná verze svého většího brášky. Získáte sice většinu funkcí z velkého PS, ale budete se muset smířit s některými rozdíly. Nějvětším problémem pro zažité uživatele bude asi naprosto odlišné UI zaměřené na lidi definované právě tím „Elements“ Elements obsahuje fakt hodně automatizovaných věcí, takže sice budete moct přidávat efekty jediným kliknutím, ale tahle výhoda může být pro mnoho lidí i překážkou. Používání PS Elements je prostě stavěné pro jednoduchost. Byť funkcionalita je stále založená na náročném „velkém“ Photoshopu. Na editaci pro web je jako dělaný, ale asi ne každému to bude stačit.

ps-alternative12. Pixelmator

  • Autor: Pixelmator Team
  • Web: pixelmator.com
  • Cena: 14,99 EUR
  • Windows / Mac OS: NE / ANO

Pixelmator je opravdu hezká alternativa k PS. Rozhraní je líbivé, designované do nejjemnějších detailů a s poměrně impozantní sadou nástrojů a funkcí. Největší slabinou Pixelmatoru je jeho vázanost pouze na MacOS platformu. Ovšem když už ho jednou spustíte, jistě Vás nadchne bezpočtem funkcí známých z PS. Naleznete zde snad vše – vrstvy, filtry, masky, štětce, efekty a mnohé další. Určitá „jablečná fixace“ Pixelmatoru ale nijak nebrání v běžné práci (pokud teda máte doma střbrnou předraženou věc). Krom běžných JPG, GIF nebo TIF, mu nedělají potíže ani nativní soubory PSD. ps-alternative2


Kapitoly článku


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 60 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

4 Replies to “11 alternativ když nechcete PhotoShop CC”

  1. Pingback: MojeRecenze.eu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *